Zapraszamy 28-29 czerwca na 40. Festiwal Orkiestr Dętych

Aktualności

Zobacz wszystkie »
Czerwiec z Centrum Kultury

Zapraszamy do zapoznania się z wykazem wydarzeń zaplanowanych na czerwiec przez Centrum Kultury w...

Zapraszamy 28-29 czerwca na 40. Festiwal Orkiestr Dętych

Na festiwalu wystąpią: Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Wasilków,...

„1410” – wystawa czasowa na Zamku

Zapraszamy do zwiedzania wystawy czasowej na Zamku „1410”, wystawa czynna od 4 maja, od wtorku do...

Koordynator: Natalia Głowala

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć tanecznych.

Balet / Taniec współczesny – dzieci w wieku 6-9 lat

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w poniedziałki, godz. 16:15-17:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Zajęcia obejmują naukę techniki tańca klasycznego i współczesnego, a także przygotowywanie choreografii na różne okazje.
Instruktor: Maja Szamrowicz
Odpłatność: 40 zł/mies.

„Street Crew” = Star Crew + Lost Dreamers – dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu: w środę, godz.18:00-19:30 oraz piątek, godz.16:00-17:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Zajęcia taneczne przeznaczone dla grupy zaawansowanej, nastawione zarówno na rozwój indywidualny, jak i grupowy. Połączenie akrobatycznych ewolucji i sekwencji breakdance z choreografią street style. Program oparty na ćwiczeniach pobudzających wyobraźnię i ułatwiających poruszanie się w przestrzeni, a także podnoszących świadomość własnego ciała. Nauka poprzez wspólną pracę nad układami tanecznymi i elementami styli streetowych. Uczestnicy docelowo przygotowywani są do reprezentowania CK na zawodach i pokazach ogólnopolskich.
Instruktor: Natalia Głowala (piątki), Tymoteusz Pieczka (środy)
Odpłatność: 50 zł/mies.

Hip Hop – grupa turniejowa FaceToFace – dzieci i młodzież w wieku 11-18 lat

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w środy, godz.16:00-17:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Zajęcia przeznaczone dla osób, które próbowały już swoich sił w tańcu i chciałyby poznać kulturę street dance poprzez praktykę. W trakcie zajęć hip-hopowych tancerze uczą się bardziej skomplikowanych kombinacji kroków, poznają ciekawe i rozwijające choreografie oraz wykorzystują zdobytą wiedzę prezentując swoje umiejętności w pokazach i występach. Muzyka wpisująca się w klimat, zabawa, nauka i przede wszystkim dobra energia! – wszystko to towarzyszy nam w trakcie lekcji. Głównym celem zajęć jest opanowanie trudnych sekwencji ruchowych, które składają się na wcześniej przygotowaną choreografię. Nasz hip hop łączy szeroko rozumianą nową szkołę z korzeniami hip hopu „Old School”.
Instruktor: Natalia Głowala
Odpłatność: 40 zł/mies.

Zespół taneczny „SZAFIR” – dla dzieci w wieku 7-10 lat

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w poniedziałek, godz.17:00-18:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami różnych styli tanecznych. W trakcie zajęć prezentowane i wspólnie wykonywane są ćwiczenia poprawiające rytmikę, świadomość własnego ciała i poruszanie się w przestrzeni. Dzieci mają okazję poznać podstawy różnych tańców, ucząc się poprzez zabawę i współpracę. Celem zajęć jest rozwój dzieci pod kątem ruchowym, tworzenie choreografii opartej na wcześniej wyuczonych krokach i przygotowanie grup do występów okolicznościowych organizowanych przez CK.
Instruktor: Maja Szamrowicz
Odpłatność: 40 zł/mies.

Dorośli tańczą II – dla dorosłych 18+

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w czwartek, godz.18:30-19:30, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Grupa taneczna stworzona z myślą o naszych dorosłych. Zajęcia prowadzone w rytmach salsy i swingu. Nauka kroków tanecznych od podstaw. Celem zajęć jest również  przygotowanie grupy do pokazów i wyjazdów o charakterze prezentacji tanecznych.
Instruktor: Natalia Głowala
Odpłatność: 50 zł/mies.

„Senior tańczy" – dla seniorów 60+

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w środę, godz. 13:15-14:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Zajęcia taneczne dedykowane seniorom. Celem zajęć jest kształtowanie postawy zdrowego trybu życia poprzez ruch i poprawę sprawności. Taniec to świetna forma aktywności, w towarzystwie innych ludzi i muzyki.
Instruktor: Natalia Głowala
Zajęcia bezpłatne.

Breakdance – dla dzieci w wieku 7-12 lat

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w środy, godz.17:00-18:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Taniec łączący sztukę ze sportem, mający w sobie zalety obu tych dziedzin. Breakdance definiuje dyscyplina i wytrwałość, spojrzenie na świat do góry nogami, zdrowa rywalizacja oraz rozwój zarówno ducha jak i ciała. Breaking to nie tylko widowiskowe akrobacje, ale również otwartość na ruchy we wszystkich możliwych płaszczyznach i mieszanka styli. Ponadto, jest to taniec oparty na improwizacji, dlatego od tancerza wymaga się umiejętności interpretacji i współgrania z muzyką. Uczestnicy zajęć w pierwszej kolejności poznają i uczą się podstaw, w oparciu o teorię, historię jak i praktyczne wykorzystanie poznanych ruchów. Drugim etapem jest nauka sekwencji tanecznych, tzw. kombinacji kroków i ewolucji, by w rezultacie samemu szukać i wybierać najlepsze dla siebie ruchy, połączenia kroków i rozwiązania. Dopełnieniem zajęć są ćwiczenia zwiększające kontrolę w tańcu, wytrzymałość, rozciągnięcie i siłę. Bitwy taneczne, dobra zabawa, ciężka praca w rytmach breakingowych bitów - Breakdance.
Instruktor: Tymoteusz Pieczka
Odpłatność: 40 zł/mies.

Kurs tańca w parach – dla dorosłych 18+

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w piątek, godz. 19:00-20:30, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Zajęcia przeznaczone są dla osób dorosłych, które chciałyby spróbować swoich sił w różnych stylach tanecznych. Taniec w parze, to świetny sposób na poprawę koordynacji ruchowej i poczucia rytmu, co więcej jest to wspaniała okazja, by aktywnie spędzić wolny czas. Nauka połączona z dobrą zabawą, w rytmach dynamicznej salsy, czy gorącego tanga argentyńskiego, przepięknego walca, czy energicznego tańca cha-cha. Wszystko to pod okiem wykwalifikowanego instruktora tańca.
Instruktor: Paweł Tomaszewski
Odpłatność: 60 zł od osoby/mies.

Grupa spektaklowa – dla dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat (grupa zamknięta)

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu: piątek, godz.17:00-19:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Tworzenie spektaklu tanecznego o charakterze taneczno-muzycznego show od podstaw. Grupa Spektaklowa działa w CK już od sześciu lat, osiągając sukcesy w przestrzeni tanecznej. Spektaklowi mają na swoim koncie już kilka historii tanecznych wystawionych na dużej scenie. Grupa przez cały rok wspólnie przygotowuje widowisko, które później prezentowane jest na deskach sceny sali widowiskowej dla mieszkańców Świecia oraz dzieci i młodzieży z placówek oświatowych.
Instruktor: Natalia Głowala
Odpłatność: 50 zł/mies.

„SHOW KIDS” – dla dzieci w wieku 9-11 lat (grupa zamknięta)

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu: czwartek, godz.16:00-17:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Grupa, którą tworzą dzieci do lat 11, o dłuższym stażu praktyki tanecznej, której stylistyka opiera się na stylach Jazz i Modern Jazz. W trakcie zajęć młodzi tancerze poznają i uczą się trudniejszych elementów powyższych styli oraz ćwiczą wcześniej przygotowane choreografie złożone z sekwencji ruchów i przejść, na poziomie średniozaawansowanym.
Instruktor: Maja Szamrowicz
Odpłatność: 40 zł/mies.

Grupa „SHOW” – dla dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat (grupa zamknięta)

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu: czwartek, godz.17:00-18:30, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Grupa, którą tworzą dzieci od lat 12, o dłuższym stażu praktyki tanecznej, której stylistyka opiera się na stylach Jazz i Modern Jazz. W trakcie zajęć młodzi tancerze poznają i uczą się trudniejszych elementów powyższych styli oraz ćwiczą wcześniej przygotowane choreografie złożone z sekwencji ruchów i przejść, na poziomie zaawansowanym. Celem tej grupy jest również przygotowanie tancerzy do zawodów i pokazów.
Instruktor: Natalia Głowala
Odpłatność: 40 zł/mies.

Dorośli tańczą – grupa turniejowa (18+) (grupa zamknięta)

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu: czwartek, godz.19:30-20:30, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Grupa taneczna „Dorośli tańczą” powstała trzy lata temu, ma już jednak na swoim koncie liczne występy, pokazy oraz miejsce na podium na Ogólnopolskich zawodach „Solo-Duet” w Bydgoszczy oraz II miejsce w zawodach.... Zajęcia prowadzone są w oparciu o dwa style taneczne „Swing” i „Salsę”. Grupa liczy 16 osób i swoją energią oraz pasją zjednała sobie publiczność.
Instruktor: Natalia Głowala
Odpłatność 50 zł/mies.

Kontakt: koordynator pracowni Natalia Głowala, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

Teraz gramy

Pracownie

Koordynator: Natalia Głowala
Koordynator: Hanna Kawecka
Koordynator: Łukasz Lewandowski
Koordynator: Ariel Stawski
Koordynator: Jolanta Pawłowska
Koordynator: Jakub Stelągowski