Izba Regionalna Ziemi Świeckiej organizuje piknik historyczny

Izba Regionalna Ziemi Świeckiej zajmuje się gromadzeniem, opracowywaniem, zabezpieczeniem i udostępnianiem istotnych treści kultury służących celom naukowym, edukacyjnym oraz popularyzatorskim.

Podstawową ofertą jest szeroko rozumiana działalność edukacyjna adresowana do wszystkich grup wiekowych – zajęcia warsztatowe (również poza siedzibą instytucji) – dotycząca głównie badań nad przeszłością, kulturą i środowiskiem naturalnym ziemi świeckiej. „Otwarte lekcje historii” to nowy sposób na zapoznanie się z lokalną historią, odkrywanie historii Świecia, jego zabytków, legend, zamków krzyżackich i kultury rycerskiej. Zajęcia, które realizowane są w ramach programu „Winda”, obejmują wszystkie placówki edukacyjne na terenie gminy świecie. Od stycznia 2017 roku wzięło w nich udział ponad 37 tys. osób.

Organizujemy wystawy stałe, czasowe, konferencje naukowe, popularno-naukowe, konkursy tematyczne, wieczorki autorskie, prezentacje książek. Jesteśmy organizatorami, współorganizatorami imprez muzealnych o powszechnym charakterze (np. Noc Muzeów), obchodów świąt państwowych, narodowych, uroczystości rocznicowych, imprez rekonstruktorskich, koncertów, spektakli, pokazów filmowych, pikników, spacerów, rajdów tematycznych, wydarzeń związanych z polską obrzędowością doroczną, imprez folklorystycznych, festynów, imprez promocyjnych, wydarzeń sportowych i rekreacyjnych.
Zajmujemy się również organizacją imprez zleconych.

Pracownicy Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej, popularyzując i promując wiedzę o regionie, biorą udział w targach turystycznych, szkoleniach, konferencjach, spotkaniach branżowych.

Współpracujemy z szeregiem instytucji samorządowych, organizacji pozarządowych, wolontariuszami Wolontariatu Europejskiego, instytucjami edukacyjnymi: szkołami, Uniwersytetami Trzeciego Wieku, uczelniami wyższymi i ich absolwentami – szczególnie z UMK w Toruniu – zarówno pod kątem udziału studentów w praktykach jak i programach stażowych, a także osobami prywatnymi zainteresowanymi przeszłością i współczesnością Świecia oraz działaniem w obszarze kultury i sztuki.

Dostosowujemy swoją ofertę i formy pracy do wymagań społeczeństwa informacyjnego.

W Izbie Regionalnej Ziemi Świeckiej działa Punkt Informacji Turystycznej. Do jego zadań należą m.in.:

  • udzielanie informacji o walorach krajoznawczo-turystycznych regionu i miejscowości, wydarzeniach kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych, siedzibach urzędów, instytucji, bazie noclegowej oraz punktach gastronomicznych;
  • dystrybucja wydawnictw turystycznych i materiałów informacyjno-reklamowych (informatory turystyczne, przewodniki, mapy, foldery, ulotki);
  • dystrybucja biletów wstępu na wybrane wydarzenia kulturalne;
  • rezerwacja usług przewodnickich;
  • sprzedaż pamiątek regionalnych.

Izba Regionalna Ziemi Świeckiej jest gospodarzem Zamku Krzyżackiego w Świeciu – jednego z najważniejszych miejsc na historycznej mapie miasta. Informujemy, że w związku z remontem Zamek będzie nieczynny dla zwiedzających do odwołania.

Kontakt:
Izba Regionalna Ziemi Świeckiej
ul. Kopernika 2, 86-100 Świecie
tel. +48 795 114 893

Godziny otwarcia:
wtorek - piątek: 10:00 – 17:00

koordynator pracowni Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej: Jakub Stelągowski, tel. 662 499 508
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pracownik administracyjno-muzealny: Michał Goliński, tel. 795 114 893
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin rezerwacji zajęć online