Laureaci Konkursu Piosenki Osobistej 2023

ŻANETA ŁABUDZKA otrzymała:
- Nagrodę główną w wysokości 5000 zł, ufundowaną przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.
- Nagrody specjalne – Kurs „Pisz lepiej 2.0” wraz z sesją 1-1 ufundowany przez Patrycję Kosiarkiewicz oraz Kurs „Spełniony Artysta, Dostatni Artysta”, ufundowany przez Patrycję Kosiarkiewicz oraz Izabelę Biernat.

Wyróżnienia:
- Sophie Szklarska - 2000 zł ufundowane przez Burmistrza Świecia Krzysztofa Kułakowskiego.
- Weronika Wardak - 2000 zł ufundowane przez Burmistrza Świecia Krzysztofa Kułakowskiego.
- Bartek z piekła - 1000 zł ufundowane przez Dyrektor Centrum Kultury w Świeciu Monikę Tom.
- AG Carmen - 1000 zł ufundowane przez Burmistrza Świecia Krzysztofa Kułakowskiego.

PROTOKÓŁ KONKURSU PIOSENKI OSOISTEJ


Znamy finalistów Konkursu Piosenki Osobistej!

Kolejność występów finalistów konkursu
27 października 2023, godz. 12:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa

 1. AG Carmen
 2. Bartek z piekła
 3. Michał Włodarczyk
 4. Mikołaj Macioszczyk
 5. Sophie Szklarska
 6. Weronika Wardak
 7. Żaneta Łabudzka

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 43 wspaniałych Wykonawców, a miejsc w finale jest tylko 10. Sumą głosów jurorów - Izabeli Biernat, Patrycji Kosiarkiewicz oraz Damiana Sikorskiego - 27 października w Centrum Kultury w Świeciu swoje piosenki na żywo zaprezentują (kolejność alfabetyczna):

 • AG Carmen
 • Bartek z piekła
 • Klaudia Borczyk
 • Michał Włodarczyk
 • Mikołaj Macioszczyk
 • Niesłuchowski
 • Sophie Szklarska
 • Weronika Wardak
 • Werusha
 • Żaneta Łabudzka

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za podzielenie się swoją twórczością i życzymy nieustannej inspiracji oraz wytrwałości w dążeniu do spełnienia Waszych artystycznych marzeń.


Zapraszamy solistów, duety i zespoły muzyczne do zgłaszania swoich utworów do Konkursu Piosenki Osobistej, który odbędzie się 27 października w Świeciu. Na zgłoszenia czekamy do  8 października.

Konkurs Piosenki Osobistej organizowany jest w ramach 40. edycji Maratonu Piosenki Osobistej. Do udziału w konkursie zapraszamy solistów, duety i zespoły (wiek uczestników: 16+) prezentujących własne utwory słowno-muzyczne.

Nagrodą główną jest 5000 zł ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego. Jury może przyznać dodatkowe nagrody pieniężne (pula nagród 6000 zł) ufundowane przez Burmistrza Świecia Krzysztofa Kułakowskiego i Centrum Kultury w Świeciu oraz nagrodę specjalną ufundowaną przez Patrycję Kosiarkiewicz oraz Izabelę Biernat – kurs „Spełniony Artysta, Dostatni Artysta” wraz z godzinną konsultacją, podczas której zostanie omówiona strategia dla projektu (wartość nagrody: 5000 zł).

Piosenki oceniać będzie jury w składzie - Izabela Biernat, Patrycja Kosiarkiewicz oraz Damian Sikorski. Jury szczególną uwagę zwraca na autorskie i premierowe utwory. 

Etapy konkursu:

Etap I (04.09-16.10.2023) – termin nadsyłania zgłoszeń (do 08.10) oraz opublikowania listy uczestników Konkursu Piosenki Osobistej.
Etap II (27.10.2023) – przesłuchania finalistów KPO (prezentacja konkursowa trzech piosenek, w tym dwóch wypisanych w formularzu zgłoszeniowym), Kameralna Przestrzeń Widowiskowa Centrum Kultury.
Etap III (27 i 28.10.2023) – Koncert Laureatów (27.10), występ laureata KPO (28.10), Centrum Kultury w Świeciu.

Kryteria zgłoszeń do Konkursu Piosenki Osobistej 2023:

 • Konkurs adresowany jest do osób od 16. roku życia, zarówno solistów, jak i zespołów.
 • Zgłoszenia przyjmowane są do  8 października 2023 roku poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, a także wysłanie tekstów piosenek (zapisanych jako: nazwa zespołu_tytuł piosenki.pdf lub .doc), dwóch utworów w formacie mp3 (zapisanych jako: nazwa zespołu_tytuł piosenki.mp3) oraz zdjęcia wykonawcy (zapisanych jako: nazwa zespołu.jpg ), na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tytułem „Zgłoszenie 40. KPO”. Jeśli tekst piosenki nie jest w języku polskim do formularza zgłoszeniowego musi zostać dołączony jej tekst w języku oryginalnym oraz polskie tłumaczenie.
 • Co najmniej jeden ze zgłaszanych utworów musi być wykonany w języku polskim.
  Uczestnicy przesłuchań konkursowych, które odbędą się 27.10.2023 roku zostaną wybrani przez Jury na podstawie nadesłanych nagrań. Lista uczestników zostanie opublikowana do 16 października 2023 roku na stronie www.ckswiecie.eu oraz www.fb.com/maratonpiosenkiosobistej.

Uczestnicy Konkursu występują z własnym akompaniamentem bądź zespołem, prezentując podczas przesłuchań konkursowych trzy utwory, w tym dwa zgłoszone w Etapie I (w formularzu zgłoszeniowym). Nie ma możliwości zmiany zgłoszonych utworów.

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są w Regulaminie KPO:

Regulamin Konkursu Piosenki Osobistej 2023

Formularz zgłoszeniowy:

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Koordynator Konkursu Piosenki Osobistej: Agnieszka Puza, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 795 733 999

Relacja z 40. edycji Maratonu Piosenki Osobistej