Alternatywna Pracownia Kultury
Koordynator: Łukasz Lewandowski

PRACOWNIA plastyczna dla dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu gminy Świecie
GALERIA twórczości dla uzdolnionych uczestników warsztatów i nie tylko
MIEJSCE konfrontacji artystycznych dojrzałych artystów z dorobkiem
PRZESTRZEŃ otwarta na każde działanie mające na celu zachowanie kultury i tożsamości tak regionalnej, jak i całej spuścizny kulturowej

LOKALIZACJA: Gruczno, Dom Katechetyczny przy kościele św. Jana Chrzciciela, ul. Wojska Polskiego 12, wejście do pracowni od strony ulicy "Goszyna".

Rok założenia: 2011

DZIAŁANIA:
- warsztaty rysunku i grafiki,
- warsztaty druku wypukłego,
- warsztaty druku płaskiego,
- organizowanie plenerów międzynarodowych,
- organizowanie wystaw,
- działania społeczne,
- warsztaty filmowe
- zajęcia z malarstwa i rysunku dla osób dorosłych

CIEKAWOSTKI
Pracownia jest jednocześnie miejscem ekspozycji artefaktów związanych z wyposażeniem wnętrza kościoła parafialnego, a także elementów "Bożych Męk" zniszczonych przez ludność niemiecką we wrześniu 1939 roku, cudem ocalałych staraniem mieszkańców. Precjoza są często wykorzystywanym elementem prac uczestników warsztatów, przez co stały się znakiem rozpoznawczym Otwartej Strefy Twórczej.

ZAJĘCIA dla dzieci i młodzieży odbywają się nieodpłatnie. Ilość miejsc jest ograniczona.
Otwarta Strefa Twórcza prowadzona jest przez artystę grafika i instruktora zajęć plastycznych Centrum Kultury - Łukasza Lewandowskiego - dzięki współpracy kilku podmiotów:
- Centrum Kultury w Świeciu,
- Sołectwa Gruczno
- Ochotniczej Straży Pożarnej Gruczno
- Parafii Rzymskokatolickiej pw. Jana Chrzciciela w Grucznie

WSPÓŁPRACA: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu filia w Grucznie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grucznie, Projekt Topolinek

Kontakt: koordynator pracowni Łukasz Lewandowski, e-mail: llewandowski@Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..eu, tel. 608 457 601


OFERTA NA ROK SZKOLNY 2023/24

Rysunkografia - Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 7-21 lat

Zajęcia plastyczne z zakresu rysunku, malarstwa, ilustracji, grafiki warsztatowej- linoryt, gipsoryt, szablon, monotypia, podstawy fotografii- cyjanotypia. Zajęcia odbywają się w luźnym formacie, elastycznie dostosowując się do potrzeb w zakresie godziny i czasu korzystania z pracowni. Otwarta Strefa Twórcza to nie tylko pracownia, ale również galeria, w której prezentujemy swoje dokonania, korzystając z zasobów własnego archiwum prac.
Instruktor: Łukasz Lewandowski
Odpłatność: 50 zł/mies.

Przygotowanie do egzaminów wstępnych do szkół o profilu artystycznym z zakresu dziedzin plastycznych

Zajęcia umawiane indywidualnie.
Przygotowanie do egzaminu praktycznego do szkół o profilu artystycznym oraz na kierunki studiów, na których wymagany jest egzamin z zakresu dziedzin plastycznych. Przygotowanie zestawu prac niezbędnych do aplikacji na kierunki artystyczne: architektura, wzornictwo przemysłowe, architektura wnętrz, animacja, grafika, malarstwo, konserwacja zabytków. Przygotowanie do egzaminu praktycznego do ponadpodstawowych szkół plastycznych. Wszystko w przyjemnej atmosferze, przy zachowaniu dystansu do siebie, swoich prac i innych uczestników zajęć. Gwarantuje się i zapewnia indywidualne podejście do uczestnika zajęć, elastyczność terminów, zaangażowanie instruktora oraz materiały plastyczne na poziomie profesjonalisty.
Instruktor: Łukasz Lewandowski.
Odpłatność: 50 zł/mies.