Oferta obejmuje zajęcia indywidualne, zespołowe oraz cykl spotkań dla placówek oświatowych.
Zajęcia wokalne – wiek 7-15 lat, nabór 15 osób
Zajęcia grupowe odbywają się we wtorki godz. 16:00-17:00, zajęcia indywidualne we wtorki lub czwartki, godziny do ustalenia.
Zajęcia wokalne stwarzają możliwość do pielęgnowania zainteresowań, rozwijania zdolności w dziedzinie muzyki. Wspólnie odkryjemy Wasze mocne strony i wzmocnimy te słabsze. Gwarantuję przygotowanie do udziału w koncertach, konkursach i festiwalach, które rozwijają wiarę w siebie i pomagają przełamać nieśmiałość a także okiełznać tremę podczas publicznych wystąpień. Będziemy razem tworzyć wydarzenia muzyczno-wokalno-aktorskie, które przede wszystkim będą miały formę zabawy, ale także nauczą Was pracy w zespole.
Instruktor: Julia Olędzka-Zienkowska
Odpłatność: 40 zł/mies.
Kreatywne warsztaty teatralne dla dzieci – wiek 13-18 lat,
Zajęcia odbywają się w poniedziałek 17:45-19:45.
Zapraszamy młodzież na emocjonującą podróż do świata teatru! Nasze warsztaty teatralne to wyjątkowa okazja, aby rozwinąć swoje umiejętności aktorskie, odkryć nowe talenty i spędzić czas w twórczy sposób. To zajęcia, które pomogą uczestnikom zdobyć doświadczenie sceniczne, nauczyć się pracy zespołowej i wyrażać siebie przez sztukę.
Instruktor: Iga Jambor-Skupniewicz
Odpłatność: zajęcia bezpłatne.
Zespół wokalny „Kociewianki” (Klub Seniora „Kociewiacy”), nieodpłatnie
Zajęcia odbywają się w piątki w godz. 12:00-14:00 w Kameralnej Przestrzeni Widowiskowej.
Instruktor: Janina Romańska
Sala Prób dla zespołów muzycznych, indywidualnie, 20 zł/godz.
Oferta dla osób muzykujących, daje możliwość rozwijania umiejętności wokalnych, bądź instrumentalnych w sali wyposażonej w sprzęt, w tym: nagłośnienie dla wokalistów, perkusja, wzmacniacze gitarowe. Próby odbywają się w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, w godz. popołudniowych.
Instruktor: Przemysław Drewkowski
Studio nagrań
Studio nagrań zajmuje się produkcją oraz realizacją nagrań. Szczegółowa oferta dostępna na stronie Studia.
Realizator dźwięku: Adam Pawłowski
tel.: 52 562 73 75, kom.: 513 104 444, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Klub Seniora „Kociewiacy”
Spotkania odbywają się w środy, godz. 13:00-15:00 w Kameralnej Przestrzeni Widowiskowej.
Przewodnicząca Klubu: Teresa Szyczewska
PROGRAM WINDA - oferta dedykowana do placówek oświatowych z gminy Świecie (przedszkoli, szkół), w tym: cykl audycji muzycznych organizowanych we współpracy z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy oraz edukacja teatralna - spektakle skierowane do dzieci, młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Audycje Muzyczne dla placówek Oświatowych 2024/2025
8:20 - Szkoła Podstawowa nr 2 i nr 7
9:30 - Przedszkole Pod Klonem, Przedszkole Kangurek, Przedszkole Aniołowo
10:45 - Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa Lipinki
WRZEŚŃ (25.09.2024) - Zapraszamy na wędrówkę po krainie muzyki
Pierwsze spotkanie po wakacjach ma wprowadzić dzieci w bogaty świat doznań muzycznych. Do rozmowy o muzyce potrzebna jest znajomość podstawowych pojęć z nią związanych. Wyjaśnimy: kim jest kompozytor, muzyk, solista; co to jest instrument, dźwięk, nuty. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: co to jest muzyka.
PAŹDZIERNIK (30.10.2024) - Instrumenty w kolorze jesieni
Mieniąca się barwami jesień często bywa złota. W tym kolorze, zrobione ze stopów metali, są także instrumenty dęte blaszane. Na koncercie zaprezentujemy brzmienie oraz budowę podstawowych instrumentów z tej rodziny.
LISTOPAD (20.11.2024) - Marsz ku wolności
Nasi słuchacze pytani podczas różnych koncertów o to w jakim celu kompozytor pisze muzykę, odpowiadali, że dla zabawy, przyjemności własnej i słuchaczy, w celu wyrażania uczuć, a kilkukrotnie usłyszeliśmy, że „żeby było lżej gdy ktoś jest smutny i żeby dodać sił”. Na listopadowym koncercie rozwiniemy ten właśnie wątek i zaprezentujemy muzykę, która w szczególnie ciężkim czasie walki o niepodległość dodawała sił i otuchy, wlewając w serca nadzieję, ale też bawiąc żartobliwymi tekstami. Szczególną uwagę poświęcimy treści muzycznej i literackiej polskiego hymnu. Muzyczna lekcja dla młodych patriotów.
GRUDZIEŃ (18.12.2024) - W dzień Bożego Narodzenia
Tytułowa kolęda utrzymana jest w rytmie polskiego tańca narodowego, mazura. Wiele kolęd i pastorałek opartych jest na rytmach tanecznych. Spotykamy wśród nich zamaszyste polonezy, skoczne mazurki i krakowiaki a także dawne tańce pochodzenia obcego. Na tym koncercie zaprezentujemy polskie tańce narodowe i zaśpiewamy kolędy.
STYCZEŃ (15.01.2025) - Karnawał zwierząt
W karnawale wybieramy się na bale i na taką zabawę porwiemy dzieci przy dźwiękach barwnej muzyki, w której pojawią się: trzmiel, pszczółka, niedźwiedź, zatańczy też słoń...
LUTY (19.02.2025) - Dźwięki i wyobraźnia
Muzyka może kierować naszą wyobraźnią. Wiedzą o tym kompozytorzy, którzy za pomocą dźwięków próbują naśladować odgłosy otaczającego nas świata, tworząc tzw. muzykę ilustracyjną. Szczególnie najmłodsi słuchacze lubią ten rodzaj muzyki. Zamkniemy oczy, a dźwięki ożywią dziecięcą wyobraźnię.
MARZEC (26.03.2025) - Śpiewające skrzypce
Omówienie rodzajów głosu i prezentacja brzmienia instrumentu najbardziej zbliżonego do głosu ludzkiego. Co znaczy pizzicato? A co to jest arco? Po dzisiejszym koncercie wszystko będzie jasne!
KWIECIEŃ (23.04.2025) - RYTMowanki-wyliczanki
Rytmy bywają bardzo różne – rytm biologiczny wpływający np. na następstwo nocy i dni czy rytm pór roku, rhythm & blues – gatunek muzyki rozrywkowej. Rytm zajmuje się również organizacją czasowego przebiegu dźwięków. Rytm to czas, to metrum, takt, a także akcent. Bo rytm to życie!
MAJ (28.05.2025) - Sałatka włoska
Mieszanina włoskich nazw – oznaczeń tempa, dynamiki, artykulacji. Zapoznamy słuchaczy ze znaczeniem tych słów i uświadomimy, jak wielki wpływ mają one na wykonanie i odbiór muzyki. Przygotujemy sałatkę z najważniejszych włoskich oznaczeń.
CZERWIEC (18.06.2025) - Wakacje w Szafarni
Omówimy twórczość największego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina, przybliżymy historię Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni, zapoznamy się z listami Fryderyka, przesyłanych pod nazwą „Kuriera Szafarskiego” oraz z muzyką, na którą ogromny wpływ miał pobyt kompozytora na ziemi dobrzyńskiej.
Edukacja Teatralna (27.11.2023)
Teatr Edukacji i Profilaktyki "MASKA" z Krakowa.
Harmonogram przedstawień:
godz. 8:20 - "To największe jest szaleństwo, nie znać słowa bezpieczeństwo" (rekomendowane dla uczniów klas I-IV)
godz. 9:30 - "Złośliwości jej królewskiej mości" (PRZEDSZKOLA)
godz. 10:45 - "Kliknij, akceptuj" (rekomendowane dla uczniów klas V-VIII)
"To największe jest szaleństwo, nie znać słowa bezpieczeństwo" skierowany jest do dzieci w wieku 6-10 lat. Bajka o zasadach bezpieczeństwa w przystępny i zabawny sposób wskazuje młodym widzom odpowiednie wzorce zachowań. W szczególny sposób zwraca uwagę na zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Mówi też o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach lub jakie niebezpieczeństwa czyhają na dzieci w wolnym czasie. Żywy udział publiczności w spektaklu dodatkowo pomoże zapamiętać najważniejsze zasady i ułatwi korzystanie z tej wiedzy w przyszłości.
"Złośliwości jej królewskiej mości" skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-III.
Spektakl o zasadach dobrego zachowania, udowadnia że empatia, bezinteresowna pomoc i współczucie wobec drugiego człowieka są potrzebne na każdym etapie naszego życia i sprawiają, że świat jest piękniejszy.
"Kliknij, akceptuj" skierowany jest do uczniów klas V-VIII
Spektakl o akceptacji samych siebie i tego jak internet podcina nam skrzydła dając sprzeczne wrażenia jak wygląda prawdziwe życie.