Daria ze Śląska to nowa twarz na polskiej scenie muzycznej, która w bardzo krótkim czasie zdobyła wielką popularność. Piosenki Darii są pełne wrażliwości, szczerości i wyjątkowego nastroju. Zapraszamy na koncert tej niezwykłej artystki, który odbędzie się 28 października 2023 roku o 19:00 w ramach 40. Maratonu Piosenki Osobistej, podczas którego usłyszymy materiał artystki z debiutanckiej płyty „Daria Ze Śląska Tu Była”.

Bilety: do 11 października 60 zł, od 12 października 80 zł, do nabycia: Biletyna.pl, kupbilecik.pl oraz od 26 września stacjonarnie w Punkcie Informacji CK.


DARIA ZE ŚLĄSKA 

Wiosną 2023 roku, po trzech latach pracy, światło dzienne ujrzała pierwsza długogrająca płyta  Darii ze Śląska – „Tu była”. Płyta ukazała się nakładem wytwórni Jazzboy Records, która współpracuje m.in. z Kortezem i Kaśką Sochacką. Na krążku znajduje się 10 wyjątkowych piosenek, które można będzie usłyszeć na żywo podczas koncertu w Świeciu. Materiał muzyczny odznacza się bogatą, brzmieniową różnorodnością, za która odpowiadają tacy muzycy jak Olek Świerkot (Kortez, Kaśka Sochacka), Paweł Krawczyk (Hey), Bartek Tyciński i Hubert Zemler (Mitch&Mitch), Pat Stawiński, Kuba Staruszkiewicz i Kamil Pater (Natalia Przybysz),Tomek Kasiukiewicz (Artur Rojek, Mela Koteluk) a także przedstawiciele młodego pokolenia: Kuba Dąbrowski i Żenia Szadziul.

Debiutanckie single Darii, czyli „Falstart albo faul”, „Dziewczyna z tatuażem”, „Chinatown” i „Kill Bill”, nawiązują tytułami do klasyki filmowej. Odniesienia do inspiracji twórczych to także element szczerej i bezpośredniej relacji z życia, którą słyszymy w jej piosenkach.