Zapisy na zajęcia w Centrum Kultury w Świeciu rozpoczną się 11 września. Zapraszamy do Punktu Informacji (ul. Wojska Polskiego 139) od poniedziałku do piątku w godz. 09:00-18:00. Zajęcia ruszą 1 października.

Regulamin zajęć i wzór Oświadczenia na końcu artykułu. 

Poniższa oferta nie uwzględnia zajęć, na które nabór jest zamknięty (kontynuacja zajęć).

WAŻNE: nabór prowadzimy do wyczerpania limitu miejsc.

 

PRACOWNIA TANECZNA

Balet / Taniec współczesny – dzieci w wieku 6-9 lat - limit miejsc wyczerpany
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w poniedziałki, godz. 16:15-17:00
Zajęcia obejmują naukę techniki tańca klasycznego i współczesnego, a także przygotowywanie choreografii na różne okazje.
Instruktor: Maja Szamrowicz
Odpłatność: 40 zł/mies.

„Street Crew” = Star Crew + Lost Dreamers – dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat 
Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu: w środę, godz.18:00-19:30 oraz piątek, godz.16:00-17:00
Zajęcia taneczne przeznaczone dla grupy zaawansowanej, nastawione zarówno na rozwój indywidualny, jak i grupowy. Połączenie akrobatycznych ewolucji i sekwencji breakdance z choreografią street style. Program oparty na ćwiczeniach pobudzających wyobraźnię i ułatwiających poruszanie się w przestrzeni, a także podnoszących świadomość własnego ciała. Nauka poprzez wspólną pracę nad układami tanecznymi i elementami styli streetowych. Uczestnicy docelowo przygotowywani są do reprezentowania Centrum Kultury na zawodach i pokazach ogólnopolskich.
Instruktor: Natalia Głowala (piątki), Tymoteusz Pieczka (środy)
Odpłatność: 50 zł/mies.

Hip Hop – grupa turniejowa FaceToFace – dzieci i młodzież w wieku 11-18 lat 
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w środy, godz. 16:00-17:00
Zajęcia przeznaczone dla osób, które próbowały już swoich sił w tańcu i chciałyby poznać kulturę street dance poprzez praktykę. W trakcie zajęć hip-hopowych tancerze uczą się bardziej skomplikowanych kombinacji kroków, poznają ciekawe i rozwijające choreografie oraz wykorzystują zdobytą wiedzę prezentując swoje umiejętności w pokazach i występach. Muzyka wpisująca się w klimat, zabawa, nauka i przede wszystkim dobra energia! – wszystko to towarzyszy nam w trakcie lekcji. Głównym celem zajęć jest opanowanie trudnych sekwencji ruchowych, które składają się na wcześniej przygotowaną choreografię. Nasz hip hop łączy szeroko rozumianą nową szkołę z korzeniami hip hopu „Old School”.
Instruktor: Natalia Głowala
Odpłatność: 40 zł/mies.

Zespół taneczny „SZAFIR” – dla dzieci w wieku 7-10 lat - limit miejsc wyczerpany
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w poniedziałek, godz. 17:00-18:00
Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami różnych styli tanecznych. W trakcie zajęć prezentowane i wspólnie wykonywane są ćwiczenia poprawiające rytmikę, świadomość własnego ciała i poruszanie się w przestrzeni. Dzieci mają okazję poznać podstawy różnych tańców, ucząc się poprzez zabawę i współpracę. Celem zajęć jest rozwój dzieci pod kątem ruchowym, tworzenie choreografii opartej na wcześniej wyuczonych krokach i przygotowanie grup do występów okolicznościowych organizowanych przez Centrum Kultury.
Instruktor: Maja Szamrowicz
Odpłatność: 40 zł/mies.

Dorośli tańczą II – dla dorosłych 18+ - limit miejsc wyczerpany
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w czwartek, godz.18:30-19:30
Grupa taneczna stworzona z myślą o naszych dorosłych. Zajęcia prowadzone w rytmach salsy i swingu. Nauka kroków tanecznych od podstaw. Celem zajęć jest również  przygotowanie grupy do pokazów i wyjazdów o charakterze prezentacji tanecznych.
Instruktor: Natalia Głowala
Odpłatność: 50 zł/mies.

„Senior tańczy" – dla seniorów 60+ - limit miejsc wyczerpany
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu we wtorek godz. 13:15-14:00
Zajęcia taneczne dedykowane seniorom. Celem zajęć jest kształtowanie postawy zdrowego trybu życia poprzez ruch i poprawę sprawności. Taniec to świetna forma aktywności, w towarzystwie innych ludzi i muzyki.
Instruktor: Natalia Głowala
Zajęcia bezpłatne.

Breakdance – dla dzieci w wieku 7-12 lat - limit miejsc wyczerpany
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w środy, godz.17:00-18:00
Taniec łączący sztukę ze sportem, mający w sobie zalety obu tych dziedzin. Breakdance definiuje dyscyplina i wytrwałość, spojrzenie na świat do góry nogami, zdrowa rywalizacja oraz rozwój zarówno ducha jak i ciała. Breaking to nie tylko widowiskowe akrobacje, ale również otwartość na ruchy we wszystkich możliwych płaszczyznach i mieszanka styli. Ponadto, jest to taniec oparty na improwizacji, dlatego od tancerza wymaga się umiejętności interpretacji i współgrania z muzyką. Uczestnicy zajęć w pierwszej kolejności poznają i uczą się podstaw, w oparciu o teorię, historię jak i praktyczne wykorzystanie poznanych ruchów. Drugim etapem jest nauka sekwencji tanecznych, tzw. kombinacji kroków i ewolucji, by w rezultacie samemu szukać i wybierać najlepsze dla siebie ruchy, połączenia kroków i rozwiązania. Dopełnieniem zajęć są ćwiczenia zwiększające kontrolę w tańcu, wytrzymałość, rozciągnięcie i siłę. Bitwy taneczne, dobra zabawa, ciężka praca w rytmach breakingowych bitów - Breakdance.
Instruktor: Tymoteusz Pieczka
Odpłatność: 40 zł/mies.

Kurs tańca w parach – dla dorosłych 18+ - limit miejsc wyczerpany
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w piątek, godz. 19:00-20:30
Zajęcia przeznaczone są dla osób dorosłych, które chciałyby spróbować swoich sił w różnych stylach tanecznych. Taniec w parze, to świetny sposób na poprawę koordynacji ruchowej i poczucia rytmu, co więcej jest to wspaniała okazja, by aktywnie spędzić wolny czas. Nauka połączona z dobrą zabawą, w rytmach dynamicznej salsy, czy gorącego tanga argentyńskiego, przepięknego walca, czy energicznego tańca cha-cha. Wszystko to pod okiem wykwalifikowanego instruktora tańca.
Instruktor: Paweł Tomaszewski
Odpłatność: 60 zł od osoby/mies.

CENTRUM DZIAŁAŃ PLASTYCZNYCH „AKADEMIA"

Zajęcia ceramiczne dla dorosłych
Zajęcia odbywają się w godz. 17:00-19:30, we wtorki gr. początkująca, w środy gr. zaawansowana
Zapoznanie z materiałem plastycznym, narzędziami, obróbką i technikami tworzenia, modelowania form płaskich i przestrzennych, zapoznanie z różnymi sposobami zdobienia gliny i jej utrwalania. Cały profesjonalny proces twórczy 2 indywidualnych zamysłów artystycznych do określonego tematu /od projektu, inspiracji przez wykonanie prób, korektę po końcową formę przestrzenną w realnym formacie 1:1/
Instruktor: Justyna Pogoda
Odpłatność: 80 zł/mies.

Warsztaty plastyczne dla dorosłych
Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w soboty, 10:00-12:30 - grupa początkująca, 12:30-15:00 grupa zaawansowana
Podczas zajęć będzie poruszany temat plastyczny np. ćwiczenie z akwareli z użyciem medium maskującego. Zajęcia rozpoczną się od mini wykładu wprowadzającego podczas, którego omówione będzie medium malarskie oraz pokazane będą przykładowe prace plastyczne. Następnie uczestnicy zajęć wykonywać będą ćwiczenie na podstawie referencji. Podczas zajęć ćwiczenie będzie wykonane od początku do końca. W każdym miesiącu będzie poruszany inny temat warsztatu.
Instruktor: Urszula Kulczyk
Odpłatność: 80 zł/mies.

Zajęcia dla młodzieży przygotowujące do plastycznych egzaminów wstępnych
Zajęcia odbywają się w poniedziałki, godz. 17:00-20:00
Przygotowanie do plastycznych egzaminów wstępnych. Uczestnicy zajęć będą poznawać podstawy warsztatu pracy rysunku i malarstwa. Wykonywać będą ćwiczenia w oparciu o studium martwej natury. W początkowych tygodniach, praca na zajęciach opierać się będzie na ćwiczeniach rysunkowych (technika: węgiel, ołówek, tusz, pastel, kredka). Po zdobyciu podstawowych informacji o budowie bryły i kompozycji na płaszczyźnie obrazu, uczniowie będą poznawać techniki malarskie (technika: akryl, akwarela). Ćwiczenia z kompozycji i prace z wyobraźni (technika: kolaż, techniki mieszane rysunkowo - malarskie). W okresie maj - czerwiec krótkie lekcje plenerowe i praca na zewnątrz na terenie amfiteatru oraz ćwiczenia wprowadzające z studium postaci - rysowanie własnej dłoni, autoportret z obserwacji z lustra i zdjęcia, szybkie szkice postaci i wzajemne pozowanie sobie podczas zajęć.
Instruktor: Urszula Kulczyk
Odpłatność: 60 zł/mies.

Kółko Fotograficzne (13+)
Zajęcia odbywać się będą w czwartki: grupa początkująca godz. 17:45-19:15, grupa zaawansowana godz. 19:15-20:45.
Zajęcia Kółka Fotograficznego oferują nie tylko możliwość uczestniczenia w procesie poznawczym, ale również praktyczne stosowanie wiedzy i nabytych umiejętności w swoim otoczeniu. Przyjemność i satysfakcja płynąca z efektów własnej twórczości, na podbudowie pozyskanej wiedzy technicznej, wyrobionym poczuciu piękna i estetyki przekłada się na lepsze, bardziej przemyślane zdjęcia, co w efekcie rodzi ogromną satysfakcję z zabawy z aparatem. Uczestnik zajęć sam decyduje o poziomie zagłębienia w fotograficzny świat.
Instruktor: Bartłomiej Marchlewski
Odpłatność: 40 zł/mies.

 

OTWARTA STREFA TWÓRCZA

Rysunkografia - zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 7-21 lat - limit miejsc wyczerpany
Zajęcia odbywają się od wtorku do czwartku, godz. 16:00-19:30
Zajęcia plastyczne z zakresu rysunku, malarstwa, ilustracji, grafiki warsztatowej- linoryt, gipsoryt, szablon, monotypia, podstawy fotografii- cyjanotypia. Zajęcia odbywają się w luźnym formacie, elastycznie dostosowując się do potrzeb w zakresie godziny i czasu korzystania z pracowni. Otwarta Strefa Twórcza to nie tylko pracownia, ale również galeria, w której prezentujemy swoje dokonania, korzystając z zasobów własnego archiwum prac.
Instruktor: Łukasz Lewandowski
Odpłatność: 50 zł/mies.

Przygotowanie do egzaminów wstępnych do szkół o profilu artystycznym z zakresu dziedzin plastycznych - limit miejsc wyczerpany
Zajęcia umawiane indywidualnie.
Przygotowanie do egzaminu praktycznego do szkół o profilu artystycznym oraz na kierunki studiów, na których wymagany jest egzamin z zakresu dziedzin plastycznych. Przygotowanie zestawu prac niezbędnych do aplikacji na kierunki artystyczne: architektura, wzornictwo przemysłowe, architektura wnętrz, animacja, grafika, malarstwo, konserwacja zabytków. Przygotowanie do egzaminu praktycznego do ponadpodstawowych szkół plastycznych. Wszystko w przyjemnej atmosferze, przy zachowaniu dystansu do siebie, swoich prac i innych uczestników zajęć. Gwarantuje się i zapewnia indywidualne podejście do uczestnika zajęć, elastyczność terminów, zaangażowanie instruktora oraz materiały plastyczne na poziomie profesjonalisty.
Instruktor: Łukasz Lewandowski.
Odpłatność: 50 zł/mies.

PRACOWNIA MUZYKI, TEATRU I KULTURY SŁOWA

Zajęcia wokalne – dla dzieci w wieku 7-15 lat
Zajęcia grupowe odbywają się we wtorki godz. 16:00-17:00, zajęcia indywidualne we wtorki lub czwartki, godziny do ustalenia.
Zajęcia wokalne stwarzają możliwość do pielęgnowania zainteresowań, rozwijania zdolności w dziedzinie muzyki. Wspólnie odkryjemy Wasze mocne strony i wzmocnimy te słabsze. Gwarantuję przygotowanie do udziału w koncertach, konkursach i festiwalach, które rozwijają wiarę w siebie i pomagają przełamać nieśmiałość a także okiełznać tremę podczas publicznych wystąpień. Będziemy razem tworzyć wydarzenia muzyczno-wokalno-aktorskie, które przede wszystkim będą miały formę zabawy, ale także nauczą Was pracy w zespole.
Instruktor: Julia Olędzka-Zienkowska
Odpłatność: 40 zł/mies.
UWAGA - po 26 września odbędą się przesłuchania kwalifikujące do zajęć.

Teatr „Na Rogu” (10+)
Zajęcia odbywają się w poniedziałki, godz. 17:45-19:45
I Ty możesz zostać aktorem/aktorką naszego teatru, czyli grupy działającej przy Centrum Kultury w Świeciu. Teatr istnieje od 2017 roku, ma na swoim koncie 4 premiery, festiwale m.in. w Grudziądzu, Toruniu, Bydgoszczy, Lublinie czy Krakowie, no i oczywiście nagrody za najlepsze spektakle! Część z naszych uczestników wyruszyła już na studia, zabierając z sobą zdobyte umiejętności sceniczne, które wykorzystują na co dzień w życiu.
Bycia na scenie uczy Iga Jambor-Skupniewicz. Aktorka, reżyserka i logopedka w jednej osobie. A do tego ma niezliczone pokłady dobrej energii, którą chętnie się dzieli. Z Tobą również - wystarczy, że się zgłosisz.
Instruktor: Iga Jambor-Skupniewicz
Zajęcia bezpłatne. 

 

PRACOWNIA ROZWOJU „WYSPA SKARBÓW”

MAT – Mała Akademia Twórcza, Mat I - 5-6 lat, Mat II - 7-8 lat 
Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w poniedziałki i środy, godz. 16:30-17:15 Mat I, godz. 17:30-18:15 Mat II
W Małej Akademii Twórczej Centrum Kultury w Świeciu mali studenci przez 9 miesięcy wprowadzani są przez instruktorów w świat kultury. Na zajęciach dowiadują się, jak wygląda nutka i klucz wiolinowy, nauczą się piosenek i prostych kroków tanecznych, do czego służą różne rodzaje farb i dlaczego malujemy różnymi pędzlami, jak stworzyć własnoręcznie prezent dla bliskich. Spędzając ten czas ze swoimi rówieśnikami praca zespołowa nie będzie im obca, koleżeństwo, wzajemna pomoc, kreatywne podejście do zadań to cechy, które nabędą w trakcie zajęć.
Instruktor: Agnieszka Adrych, Jolanta Pawłowska
Odpłatność: 60 zł/mies.

Angielski przez zabawę – dwie grupy wiekowe: 4-5 lat (I gr.) i 6-7 lat (II gr.) - limit miejsc wyczerpany
Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w poniedziałki i środy, godz. 16:30-17:15 (I gr.), 17:30-18:15 (II gr.)
Niezwykle ważne jest, aby zapewnić dzieciom warunki do obcowania z językiem obcym oraz organizować sytuacje stymulujące nabywanie kompetencji językowych w sposób naturalny i przyjemny, na przykład podczas zabawy. Zapraszamy do Pracowni Rozwoju Centrum Kultury w Świeciu, na kontynuację nauki języka angielskiego dla dzieci w wieku 6-7 lat oraz rozpoczęcie kursu dla dzieci 4-5 lat. Liczba miejsc ograniczona.
Instruktor: Joanna Rutkowska
Odpłatność: 60 zł/mies.

7-latki na START – dla dzieci w wieku 7 lat
Zajęcia odbywają się we wtorki godz. 16:30-17:15
Każde dziecko rozwija się we własnym tempie, ale jest to wiek , w którym przedszkolak staje się uczniem. Bardzo często dziecko nie potrafi się odnaleźć w nowej grupie, blokuje swój rozwój, zamyka się na nową grupę. Dlatego też wychodzimy z propozycją  zajęć integracyjnych i adaptacyjnych dla siedmiolatków. Proponujemy zajęcia plastyczne, rytmiczne i umuzykalniające oraz gry i zabawy. Mamy nadzieję, że stworzymy przestrzeń, w której dzieci będą otarte na zmiany w ich życiu.
Instruktor: Jolanta Pawłowska
Odpłatność: 40 zł/mies.

Smyko-rozwijanki – zajęcia dla maluszków i rodziców (wiek dziecka: od 6 miesiąca życia do 2 lat) 
Zajęcia odbywają się w co drugi wtorek, godz. 16:00-16:45
Spotkania odbywają się według określonego, powtarzalnego rytmu co wzmacnia u dziecka poczucie bezpieczeństwa i zachęca do zabawy. Muzyka, ruch oraz inne formy dziecięcej aktywności wspomogą rozwój intelektualny, motoryczny, percepcyjny, emocjonalny i społeczny dziecka. 
Instruktor: Agnieszka Adrych
Odpłatność: 40 zł/mies.

Multi-rozwijanki, dla dzieci w wieku 3-6 lat - limit miejsc wyczerpany
Zajęcia odbywają się w czwartki, godz. I gr. 16:00-16:45, II gr. 17:00-17:45
Spotkania podczas których realizowane będą takie formy aktywności jak zabawa wzbogacona o ruch, muzykę i plastykę. Za pomocą, których dziecko zdobywać będzie wiedzę o otaczającym go świecie, panujących w nim regułach oraz wartościach. Rozwijać będzie swoją mowę, pamięć, koncentrację uwagi i myślenie oraz umiejętności manualne i sprawność ruchową. Zajęcia będą doskonałą okazją do wzmacniania umiejętności adaptacyjnych, nawiązywania kontaktów z innymi dziećmi, wymieniania się doświadczeniami oraz kształtowania umiejętności współpracy z młodszymi i starszymi uczestnikami, poznawania i wyrażania emocji oraz zdobywania wiedzy i umiejętności przydatnych na dalszych szczeblach edukacji i w codziennym życiu. To także możliwość spędzenia wspólnego, owocnego  czasu dla rodzeństw.
Instruktor: Agnieszka Adrych
Odpłatność: 40 zł/mies.

„Design Kids”- dwie grupy wiekowe: I gr. 6-8 lat oraz II gr. 9-12 lat 
Zajęcia odbywają się w czwartki, godz. 16:30-17:30 (I gr.), 17:30-18:30 (II gr.)
Pobudzenie uczestników do przestrzennego myślenia, włączenie wyobraźni. Danie wolnej ręki poprzez „rzucenie” tematu zajęć aby zaczęły działać same, bez naprowadzania wykorzystywanych materiałów. Nakierowanie dziecka, pokazanie możliwości, danie mu czasu na działanie, brudzenie, sprawdzanie. Wykorzystywanie materiałów takich jak kartony, pudełka, płyty CD, tektury, rolki, nakrętki, słoiki, sznurki jutowe, wstążki, korki, klej na gorąco itp. Powstanie m.in. las w słoiku, stroiki świąteczne, łapacze snów, makramy, breloki, zawieszki, domek z kartonu po butach.
Instruktor: Paula Kuklińska
Odpłatność: 40 zł/mies.

„Al(e)chemik”, dla dzieci w wieku 7-12 lat - limit miejsc wyczerpany
Zajęcia odbywają się w środy, godz. I gr. 16:00-17:00, II gr. 17:30-18:30
Rozwijanie wiedzy chemicznej poprzez eksperymenty. Odpowiedzi na nurtujące dzieci pytania dotyczące między innymi zjawisk pogodowych i reakcji chemicznych. Zbadanie właściwości różnych substancji, zaobserwowanie zachodzących zmian, wyciąganie wniosków bo najlepszą formą nauki jest nauka przez zabawę, efektywność poprzez dotyk, zrobienie, spróbowanie czy zbadanie. W programie m.in. wykonywanie barwników sztucznych i naturalnych, sztucznego śniegu, mas plastycznych (również jadalnych), lemoniady zmieniającej kolor, wulkanu, lawy, wędrującej wody, glutów i slime, chmur przepuszczających tęczę, produkcja kryształów, tęczy z cukierków i meduzy w butelce, kosmos w słoiku.
Instruktor: Paula Kuklińska
Odpłatność: 40 zł/mies.

Projekt Fashion – dla dzieci w wieku 10+ 
Zajęcia odbywają się w piątki godz. 16:00-17:30
Idealna propozycja dla dzieci a szczególnie dziewczynek interesujących się modą i bieżącymi trendami, przez czas trwania zajęć każdy uczestnik będzie tworzył swoje portfolio złożone z projektów wykonanych na zajęciach. Do dyspozycji szablony, liczne materiały i dodatki takie jak cekiny, guziki, wstążki czy koronki. Profesjonalna zabawa w projektanta mody. Zaprojektujemy liczne stylizacje jak i dodatki. Na koniec roku przewidziana wystawa w galerii Okno a może nawet mały pokaz mody.
Instruktor: Paula Kuklińska
Odpłatność: 40 zł/mies.

Senior online (60+) 
Zajęcia odbywają się w środy godz. 12:00-13:00
Zajęcia prowadzone w ramach edukacji seniorów w zakresie obsługi komputera i poruszania się w przestrzeni internetowej. Przykładowa tematyka zajęć:- bezpieczeństwo w sieci, obsługa poczty e-mail, wysyłanie dużych plików przez Internet przy użyciu bezpłatnych platform.- nauka przez Internet, zdobywanie wiedzy o swoim regionie, mieście, kraju oraz świecie, wyszukiwarki internetowe, nawigacja i podróżowanie.- nauka za pośrednictwem Internetu, rozwijanie swojego hobby dzięki Internetowi.- bezpieczeństwo w Internecie.- telewizja i rozrywka przez Internet. E-administracja i E-zdrowie.
Instruktor: Natalia Głowala
Odpłatność: 30 zł/mies.

IZBA REGIONALNA ZIEMI ŚWIECKIEJ

Klub Młodego Przewodnika, (od 10 lat) 
Zajęcia odbywać się będą co drugą środę, godz. 17:00-18:00
Uczestnicy spotkań klubu poznają ciekawostki oraz zabytki związane ze Świeciem i jego okolicą. Stworzą własny plan miasta, serię gadżetów turystycznych, własny plan wycieczki, komiks, nakręcą krótki film promocyjny. Podczas spotkań będziemy również odtwarzać stare fotografie i porównywać je ze stanem obecnym. 
Instruktor: Michał Goliński, Jakub Stelągowski
Zajęcia bezpłatne.

„Świecie – moja młodość” – cykl spotkań z seniorami 
Spotkania odbywać się będą 2 razy w miesiącu.
Działania będą dotyczyć stworzenia kolekcji historii mówionej - zbiorowej opowieści o mieście, które istnieje jedynie we wspomnieniach ludzi przeżywających swoje dzieciństwo i młodość ponad pół wieku temu. Mówiąc o sobie, będą rozmawiać o Świeciu, co pozwoli spojrzeć na tytułowe miasto z wielu punktów widzenia (wygląd, najpopularniejsze miejsca, zapachy, smaki, gry, zabawy, przedmioty, historie ukryte w zdjęciach przynoszonych przez narratorów opowieści...). Wspólnie poszukamy śladów dawnej obecności miejsc i poznamy ich przeszłość.
Instruktor: Jakub Stelągowski
Zajęcia bezpłatne.

Koło modelarskie – dla dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat - limit miejsc wyczerpany
Zajęcia odbywają się w czwartki, godz. 14:00-16:00 (gr. początkująca), 17:00-19:00 (gr. zaawansowana).
Jeśli chcielibyście spróbować swoich sił lub rozwijać zdolności modelarskie, spotkajcie się z nami! Zapewniamy miłą atmosferę, warunki do kreatywnej pracy oraz niezbędne materiały. W trakcie zajęć uczestnicy otrzymają możliwość własnoręcznego wykonywania miniatur m.in. pojazdów wojskowych, samolotów, artylerii, pojazdów cywilnych oraz obiektów architektonicznych. Zapoznają się z technikami sklejania oraz malowania modeli. W sezonie 2023/24 jako nowość do oferty wprowadzamy malowanie figurek. Modelarstwo to ciekawa i przyjemna forma spędzenia wolnego czasu, dająca możliwość poszerzania wiedzy historycznej.
Instruktor: Jerzy Dończyk, Michał Goliński
Odpłatność: 40 zł/mies.

PROGRAM WINDA

Zapisy: Izba Regionalna, ul. Kopernika 2, tel. 795 114 893
Instruktor: Michał Goliński

Otwarte lekcje historii
Zajęcia prowadzone są w placówkach oświatowych oraz w siedzibie Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej - oferta adresowana do wszystkich grup wiekowych
Otwarte lekcje historii to forma poznawania lokalnej historii. W trakcie trwania zajęć uczestnicy biorący w nich udział odkryją na nowo m.in. historię miasta, jego zabytki, legendy z nim związane oraz całym regionem. Tematy Otwartych lekcji historii realizowanych w roku szkolnym 2023/24: Historia Świecia, Herb Świecia, Legendy Świecia i okolic, W kręgu kultury rycerskiej, Zakon krzyżacki, Dzieje wojska polskiego, Święta państwowe w Polsce, Zasłużeni dla Ziemi Świeckiej, Kultura Kociewia, Polski rok obrzędowy. Zajęcia są dostosowane do prowadzenia ich w formie on-line. Na platformach: Microsoft Teams, Zoom, Google Meet, Skype. Korzystamy z platform edukacyjnych: Learning Apps, Wordwall, Kachoot.
Instruktor: Michał Goliński

REGULAMIN UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA ZAJĘĆ